Význam barev drahokamů

Drahokamy podle významu barvy

Drahé kameny mají magickou moc. Na tváři ženy zanechávají zářivý úsměv. Kromě čirých diamantů naleznete mezi drahými kameny celou škálu barev. Pojďme se společně ponořit do kouzelného světa drahokamů a povědět si, co která barva těchto překrásných kamenů znamená a jaký má význam.

Ohnivá červená

Červené kameny

Věděli jste, že červená barva je jednou z nejvzácnějších barev drahých kamenů? Červené kameny jsou často středem pozornosti, protože je opravdu nelze přehlédnout. Hodí se ke zvláštním příležitostem. Červená barva symbolizuje lásku, důvěru, odvahu i vitalitu. Dodává životní energii a rovnováhu. V Číně je červená barva považována za barvu radosti a prosperity.

Červené kameny

Pokud si chcete pořídit červený drahý kámen, můžete vybírat z andezinu, granátu, rubínu, turmalínu, či zirkonu.

Znamení horoskopu: beran, lev, štír

Něžná růžová 

Růžový safír

Růžová v sobě skrývá něžnost a mladistvost. Růžový drahokam je nepochybně jedním z nejženštějších kamenů vůbec. Růžová je barvou srdce a symbolizuje lásku a krásu.

Růžové kameny

Chcete nosit růžový drahokam? Sáhněte po růžovém safíru, růženínu, rhodolitu či turmalínu.

Znamení horoskopu: býk, váhy, ryby

Svěží modrá

Modrý safír

Modrá barva symbolizuje pravdu, poznání a mládí. Díky uklidňujícím účinkům modré barvy může nositel tohoto překrásného kamene cítit kladné vibrace ve svém okolí. Pokud mluvíme o drahých kamenech, modrý kámen známý jako srdce oceánu například zazářil ve filmu Titanic a modré kameny opravdu svou barvou připomínají hladiny moří a oceánů.

Modré kameny

Mezi modré drahokamy patří akvamarín, apatit, achát, modrý safír, tanzanit, topaz, turmalín, nebo třeba fluorit.

Znamení horoskopu: blíženci, panna, váhy, střelec, ryby

Oslňující zelená

Smaragd brusy
Zelené drahé kameny mají schopnost zaujmout, jsou nadčasové a nikdy se neokoukají. Zelená barva symbolizuje pohodu, přírodu i plodnost. Nositel šperku se zeleným drahokamem má rád změny a s otevřenou náručí vítá nové nápady.

Zelené kameny

Bezesporu nejznámějším zeleným kamenem je smaragd, mezi další kameny, které se můžou pyšnit zelenou barvou, patří například turmalín, olivín, safír, či achát.

Znamení horoskopu: býk, rak, vodnář, ryby

Žlutá barva slunce

Žlutý drahokam

Po žluté barvě kamenů je vysoká poptávka. Patří mezi barvy, které se u kamenů vyskytuje nejčastěji. Žlutá barva nabíjí tvůrčí a intelektuální energií. Je symbolem inteligence a pozitivního přístupu. Má rozveselující účinek.

Žluté kameny

Do této barvy slunce jsou zbarveny například safíry, ohnivé opály, turmalíny, či křemeny.

Znamení horoskopu: býk, blíženec, panna, střelec

Magická fialová

Fialové kameny

Fialové drahé kameny disponují širokou škálou barevných odstínů, fialový kámen může vypadat exoticky i vášnivě. Fialová barva je symbolem tajemna, magie a dobrého úsudku. Nositelům této barvy barva navozuje klid, odstraňuje překážky a přináší rovnováhu do života.

Fialové kameny

Pokud toužíte po fialovém kameni, nabízí se ametyst, fluorit, nebo turmalín.

Znamení horoskopu: štíř, střelec, vodnář

Radostná oranžová

Oranžový kámen
Některé drahokamy docílily oranžové barvy díky tepelnému zpracování, s touto barvou se však můžete setkat i přímo v přírodě. Oranžová symbolizuje vytrvalost, vitalitu a je považována za barvu moci. Traduje se, že má také léčivé účinky a zvyšuje kreativitu, výdrž i energii.

Oranžové kameny

Andezit, granát, zirkon, ohnivý opál i safír, jsou oranžové kameny, kterým podlehnete.

Znamení horoskopu: beran, rak, lev

Bíla barva čistoty

Bílé kameny

Bílá barva je symbolem čistoty a laskavosti a představuje skvělý start nového života. Bílý diamant je rozhodně nejznámějším a také nejoblíbenějším ze všech, nejčistější diamanty jsou také nejdražší ze všech kamenů.

Bílé kameny

Bílou barvu můžeme nalézt mimo u diamantu také u křemene, achátů, topazu, či opálu.

Znamení horoskopu: rak, kozoroh, ryby

Černá barva noci

Černé kameny

Černá barva symbolizuje tajemno, ale také stabilitu, spojení se zemí citlivost. Kameny této barvy vypadají moderně. Tajemné černé diamanty jsou v poslední době velice oblíbené, zejména u mužů. Majitelé šperků s černým drahým kamenem jsou velmi tajemní a respektovaní.

Černé kameny

Diamant, turmalín, achát i safír jsou kameny, které nabízí nepřehlédnutelnou černou barvu.

Znamení horoskopu: kozoroh, štír

Vyberte si svůj šperk s drahým kamenem z naší kolekce Colored Gemstonese nebo krásný dětský šperk s barevnými kameny dvanácti různých odstínů.

Šperky s barevnými drahokamy

Nebyl nalezen žádný komentář