Vdechněte život opomíjeným svatebním tradicím

Svatba je neodmyslitelně spjatá se zábavou. Ptáte se, jak zařídit, aby se vaši svatební hosté skvěle bavili? Pojďte s námi zabrousit do historie a vydat se po stopách svatebních tradic, které dokáží vaši svatbu okořenit. Nabízíme vám hned několik tipů na klasické svatební tradice, které by neměly upadnout v zapomnění.

Zamilovaný dopis

Kdy jste naposledy napsali zamilovaný dopis? Pokud si už ani nedokážete vzpomenout, tato tradice je pro vás jako dělaná. Noc před svatbou ženich i nevěsta napíší své drahé polovičce zamilovaný dopis, který schovají a přečtou si jej na první výročí.

psani_dopisu

Zásnubní prsten ve tvaru hada

Tato tradice se nám může zdát poněkud zvláštní, ale ve viktoriánské Anglii měla své čestné místo. Zásnubním prstenem ve tvaru hada, který měl oči z rubínů, požádal o ruku princ Albert královnu Viktorii. Prsten ve tvaru hada symbolizoval nekonečnou lásku.

prsen_had

Strom, který symbolizuje nové začátky

Borovice je symbolem nových začátků, v Holandsku a ve Švýcarsku novomanželé tradičně po obřadu zasadili strom před svým novým domem, který byl symbolem šťastného manželství.

Jeden dort, nebo dva?

Tradice, která pochází z viktoriánské Anglie, velí, aby na svatbě nebyl jen jeden dort, ale rovnou dorty dva. Jeden od nevěsty a druhý od ženicha. Nechat tedy udělat dva stejné dorty? Ale kdepak. Víc dortů a víc chutí rovná se lepší svatba.

svatebni_dort

Který z mužů navleče prsten příště?

Tradiční házení svatební kytice vám asi ani nemusíte připomínat. Jak by k tomu ale přišli muži, když se většinou tradice, která rozhodne o následujícím sňatku, týká pouze žen? Otřepejte jednu z tradic, která se bude přinejmenším mužům velmi líbit. Je to jednoduché, ženich musí sundat nevěstě podvazek pusou, a poté ho hodit mezi svobodné muže. Ten, který tento úlovek chytí, se jako první ožení.

Odjezd, který má styl

Příjezdu budoucích novomanželů často předchází velká sláva, o které je před příjezdem na „místo činu“ rozhodně slyšet, proč se ale do povědomí lidí nedostat také při odjezdu? Vsaďte na tradici, ke které toho nebudete moc potřebovat, vystačíte si s autem a plechovkami, které přivážete za auto. Dejte o sobě ve velkém stylu znát i po obřadu.

just_married

Nebyl nalezen žádný komentář